Markanızı Unutulmaz Kılan Özel Ambalajlar Nasıl Alınır

Özel paketleme bir ürünü yapabilir veya kırabilir. Bir ürünün başarılı olmasına yardımcı olur veya insanların satın almasını engeller.

Özel Ambalajlamaya Başlarken

Kötü tasarlanmış ambalajlar insanları cesaretlendirebilirken, akıllıca yapılandırılmış bir ambalaj daha fazla müşteri getirebilir.

Ürün ambalajınız müşterilerin ilk gördüğü şeydir. Markanızı bilmeyen insanlar için, ürününüzü satın alıp almayacaklarına karar vermelerine yardımcı olacak tek şey budur.

İster ürün, posta veya nakliye kutusu olsun, ambalajınız profesyonel ve marka olmalıdır. Küçük bir anne-pop mağazası veya muazzam bir şirket işletmeniz fark etmez – özel ambalajlar markanızı diğerlerinden ayırmalıdır. Örneğin, Apple’ın minimalist ambalajını düşünün. 

Yapılan bir araştırmaya göre, ürün benzersiz ve markalı bir ambalajda gelirse 10 tüketiciden 4’ü siparişlerinin resimlerini sosyal medyada paylaştığını söylemektedir.  Google Arama Trendleri’nde “kutu açma videoları” terimini arayın. İnsanların bu videolara olan ilgisinin zaman içinde nasıl büyüdüğünü göreceksiniz.2006 yılında, ilk kutudan çıkarma videosu YouTube’a yüklendi ve bulgularını takipçileriyle paylaşmak isteyen diğer teknoloji meraklılarına kapı açtı. Bu videolar neden popüler? merak faktörü çok önemli bir unsurdur. Kitleler, diğer kişilere gelen kutularda, özellikle gizemli kutularda ne aldıklarını görmek için kutu açılış videoları izlemeyi sever.

Ne Tür Özel Ambalaj Seçmelisiniz?

İyi paketleme, marka imajını geliştirir ve yüksek bir fiyat noktasının doğrulanmasına yardımcı olur. Ambalaj seçiminiz ürünün kendisi kadar önemlidir. Bazı alışverişler, özellikle müşteri iki benzer ürüne baktığında duygu tabanlıdır. Doğru paketleme ile müşteriler, kendilerine en uygun olanı temel alarak bir satın alma kararı verebilirler.

Ürün Kutuları

Tüm reklam bütçeniz tükendiğinde, ürününüzün rekabette öne çıkmasını sağlamanız gerekir. Ürün kutuları markanızı tanımlamanıza ve müşterinizin zihninde tutmanıza yardımcı olabilir. Ürünü hasara karşı korumanın yanı sıra, perakende ambalaj, müşterilere satın alma kararlarında yardımcı olabilecek ürün bilgileri ve marka unsurları içerir.

E-ticaret Kutuları

Promosyon kitleri satıyorsanız, hem sağlam hem de güzel e-ticaret kutularına ihtiyacınız vardır. Bunlar, kırtasiye ve mücevher gibi küçük eşyaları veya giyim gibi daha ağır ürünleri göndermek için idealdir.

E-ticaret kutuları, istifleme için harika oluklu mukavva kullanır. Kalın karton tabakalar içeriği sadece hasardan korumakla kalmaz, aynı zamanda marka tasarımınız için mükemmel bir tuval görevi görür.

Kargo  Kutuları

Kargo kutuları sonradan düşünülebilir. Ancak her girişimci onları işlerinin reklamını yapmak için bir fırsat olarak görmelidir. Eskiden kahverengi olan bu kutular artık marka renklerinizde içte ve dışta basılabilir. Bu, müşterilerin paketlerini aldıktan uzun süre sonra markanızı hatırlamalarını kolaylaştırır.

Kutu Boyutunuzu Seçme

Ürününüzü fabrikadan mağazaya ve nihayetinde evlere güvenle götürmek önemlidir. Ambalajınızın boyutu sadece nakliye ücretini değil, aynı zamanda ürününüzün nasıl algılanacağını da belirler. Çok küçük bir kutu sizi ucuz gösterebilir. Öte yandan, daha büyük olanı ürünleriniz için yeterli koruma sağlamayabilir. Kutu boyutları, ürünlerinizin boyutuna ve kırılabilir olup olmadıklarına bağlıdır. Aynı anda birden fazla ürün gönderiyorsanız, farklı boyutlarda el kutularına sahip olmanıza yardımcı olur. Hassas ürünler için, biraz daha büyük bir kutu almak ve koruma için biraz dolgu eklemek en iyisidir.

Doğru Malzeme Nasıl Seçilir?

Ambalajı ürününüzün evi olarak düşünün. Ürünü hasardan korumak ve nakliyeye dayanacak kadar sağlam olmalıdır.Ambalajınızın kalınlığı veya kalınlığı ürününüzle uyumlu olmalı ve istediğiniz sonuca uygun olmalıdır:

Ürününüz kırılgan mı? Ürününüz cam veya başka bir dayanıksız malzemeden yapılmışsa, oluklu mukavva kutu kullanın.

Hafif ambalajlara mı ihtiyacınız var? Matbaa Burada’nın hafif ambalajlarına bir göz atın.

Harika Bir Kutudan Ürün Çıkarma Deneyimi Oluşturma

Şirketinizin veya sattığınız ürünün büyüklüğü önemli değildir. Rekabetçi bir pazarda, mükemmel ambalajlama şarttır. Özel bir kutu, markanızı aynı ürünü satan rakiplerden ayırır. Farklı renklerin, dokuların ve diğer öğelerin öne çıkmasına izin vererek müşteri deneyimini geliştirir.