Bir alışveriş severin deneyimini iyileştirmek için web sitenizi optimize etmek, alışveriş sepetinizi basitleştirmek, ücretsiz gönderim hizmeti sunmak ve çok daha fazlasını yapmak için çok çalıştınız. Ancak, müşteri beklentileri bu çözümleri rekabet avantajından ticari başarı için olmazsa olmazlara itmektedir.

Tekrarlanan bir satın alma işleminde öne çıkmak ve daha iyi bir şans elde etmek istiyorsanız, müşteriler bir satın alma işlemi yaptıktan sonra mükemmel bir kullanıcı deneyimi sağlamanız gerekir, bu da ambalajınızı bir sonraki seviyeye taşımak anlamına gelir.

Gönderdiğiniz paketlerin zamanında ve tek parça halinde gelmesini ummak artık yeterli değildir. Müşterilerinizin sürekli müşteriniz olmasını umuyorsanız, paket açma deneyimi neredeyse fiyatınız kadar önemlidir.

İşte başlamanız için beş tekniği sizler için derledik.

1. Kutu ile Başlayın

Kişiselleştirme her zaman ürünlerinizin geldiği kutu ile başlar, ancak bu dikkate alınması gereken en zor şeylerden biridir. Belirli ürününüz için harika görünen ve markanızı temsil eden renkler, logolar ve daha fazlası ile bir kutu istiyorsunuz.

İyi haber, ürünlerinizin kullandığı ambalajla bunu zaten sahip olabileceğinizdir. Bununla birlikte, ayrı ayrı paketlenmiş ürünleriniz yoksa veya yeni bir kit oluşturuyorsanız, her şeyi tutacak şekilde tasarlanmış özel bir kutu isteyebilirsiniz.

İyi bir sipariş yerine getirme stratejisi, özel bir kutunuz olsa bile ürünlerinizi hedeflerine güvenle ulaştırabilecek bir iş ortağı bulmayı içerir. Matbaa Burada, sizin için iyi bir iş ortağı olabilir. 

Kutular, ürünlerinizi özel olarak tutmak ve markanıza uyacak şekilde tasarlanmış tamamen özel bir kutu ile çeşitli renklerde gelen ve kolayca açılabilen önceden tasarlanmış seçenekler olabilir. Kutunuzun maliyetini genel fiyatlandırma stratejinizle eşleştirdiğinizde kararınızdan en iyi şekilde yararlanın.

Çoğu durumda, ürünleriniz başka bir standart gönderim kutusunun içinde paketlenir ve müşteriler postada bir şey aldıklarında bu özeni beklerler. Bu, dışarıda sürtünme veya kirlenme durumunda görüntünüze zarar vermeyecek bir kutuda gönderim yapmanızı sağlar. Ardından, müşteri ürününüze ulaştığında, kutudan çıkarmanın gerçek sevincini yaşayabilir.

Ayrı bir dış kutu kullanmıyorsanız, seçtiğiniz özel kutunun dayanıklı olduğundan ve potansiyel izleri veya çarpmaları ön plana çıkaracak çok sayıda görselin bulunduğundan emin olmak istersiniz.

2. Her Ürünü Sarın

E-ticaret gönderiminde kişiselleştirme, siparişi veren kişiyle içerik eşleştirdiği kadar sipariş açma deneyimiyle de ilgilidir. Herkesin hoşuna gidecek bir etkinlik düzenlemek istiyorsunuz ve başarılı olursanız her müşterinin kendini özel hissetmesini sağlayabilirsiniz.

Bu neşeyi yaratmaya başlamanın en iyi yollarından biri, ne kadar büyük veya küçük olursa olsun, gönderdiğiniz her şeyi sarmaktır. Çeşitli seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz, sadece markanızla eşleştiğinden emin olun. Bu nedenle, renkli doku sağlıklı yaşam ürünleri için harika olabilirken,ince  kağıt ve ağır sicim diğer ürünlere daha sağlam bir his verebilir.

Tüm deneyiminizi şirketinizden bir hediye gibi hissettirmek için bu ve diğer malzemeleri logonuz ve sloganınızla ve marka renklerinizle basabilirsiniz. Hoş bir son dokunuş, mendil için başka bir güzel yer sunan doku kağıdını birlikte kapatmak veya mühürlemek için bir etikettir.

3. Akıllı Bir Dolgu Seçin

Köpük ambalaj dolgusu:  Neredeyse hiç kimse onları sevmiyor ve onlardan kurtulmak inanılmaz derecede zor, ayrıca geri dönüştürülemiyorlar. Ambalaj fıstık kullanmak, çevre bilincine sahip alışveriş yapanları rahatsız etmenin kesin bir yoludur.

Ürünlerinizin etrafındaki dolgu maddesi, paketinizi doğrudan sarmak için yukarıda kullandığınız daha fazla mendil kağıdının yanı sıra ekstra estetik bir destek veren buruşuk kağıt içerebilir. Biraz koruma sağlamanın yanı sıra dokunmak ve oynamak eğlencelidir. Sürpriz hissi verecektir. 

4. Mümkün Olduğunda Sticker’lardan Yararlanın

Günümüzün akıllı depo sistemleri, her sipariş için çeşitli etiketler ve çıktılar üretir. Buna kutunuzun dış kısmına ilişkin gönderim etiketlerinin yanı sıra sipariş özetleri, hediye makbuzları ve faturalar da dahildir. Bu seçeneklerin her biri, alıcının adını kullanma şansına sahiptir. Birisinin adına sahip olmak, paketi biraz daha kişisel hissettirir ve inanılmaz derecede basittir. Sipariş bilgilerini ek etiketler ve etiketlerle eşlerseniz bunu bir sonraki seviyeye taşıyabilirsiniz.

5.Kişiselleştirme E-ticaret Hediye Kutularınıza İsim Koyabilirsiniz  

İnsanlar bunu sevecek, ancak bunu yapıp yapmadığınızı kontrol etmek için kesinlikle bir “hediye” seçeneğine ihtiyacınız var. Bunun gibi her türlü kişiselleştirme, müşterinin hediye aldığını veya bilgi eklenmesini istemedikleri bir şey gönderdiğini not etmesinin bir yolunu gerektirir. Hediye kutularına isim koymak ardından onları özelleştirmek müşterilerinizi de oldukça mutlu edecektir. 

Matbaa Burada, kutu seçeneklerinden, hediye paketlerine, kağıt poşetlerden, sticker’lara kadar ürünlerinizi özelleştirebileceğiniz seçeneklerle doludur. Seçim yapmak ve sipariş vermek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Comments are disabled.