Çıkartmalar ve etiketler en popüler ürünlerimiz arasındadır. Tasarlamak ve oluşturmak basit olsa da, sipariş verirken bir müşteriyi harekete geçirebilecek birkaç şey var. İşte sipariş vermeden önce anlamak için daha önemli tasarım faktörlerinden bazıları.

Bobin Etiket

Boyutuna göre etiket ve etiketler, özellikle daha az veya daha büyük baskıların gerekli olduğu çeşitli uygulamalar için daha ekonomik bir seçimdir. Bununla birlikte, boyutlara göre kesilmiş çıkartmaların sırtlarından çıkarılması biraz daha zordur ve üretim hatlarında olduğu gibi büyük miktarda ihtiyaç duyulduğunda dağıtılması sıkıcıdır. Bu durumlarda rulo çıkartmalar ve etiketler çok daha uygundur. Rulo çıkartmaların da desteğini elle soymak daha kolaydır ve bu da birçok uygulama için daha iyi olmasını sağlar.

Bir etiket veya ürün etiketi tasarlamak için gereksiz saatler harcamak istemezsiniz, ancak yapıştırma yaptığınız ürünle kötü bir uyum olduğunu görürsünüz. Örneğin, bira şişeleri kahverengi, yeşil veya şeffaf çeşitlerde olabilir ve etiketinizin renklerinin ve malzemelerinin uygun şekilde eşleşmesini istersiniz.

Özel Kesim Çıkartmalar

Kare veya dikdörtgen? Oval veya daire? Doğru ya da yanlış bir cevabı yoktur. Her şey ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Daire ve oval şekiller, kare veya dikdörtgen çıkartmalardan çok daha az yaygındır ve bunlarla gitmek ve daha unutulmaz bir çıkartma veya etiket için sadece küçük bir miktar alandan fedakârlık yapmak isteyebilirsiniz.

Bununla birlikte, dikdörtgen veya kare şekilli bir tasarımla gitmek istiyorsanız, keskin noktalara sahip çıkartmalarda çok fazla aşınma ile olabileceği gibi çirkin yıpranmayı önlemek için yuvarlatılmış köşelere de sahip olabilirsiniz. Matbaa Burada, rulolarda standart bir seçenek olarak hem kare hem de dikdörtgen etiketler ve stickerlar için yuvarlak köşeler sunar.

Renkler

Diğer şeylerin yanı sıra renkleri markanızla eşleştirmek isteyeceğinizi söylemeye gerek yok. Ancak, çıkartmalarınız için kullanacağınız malzeme türünü göz önünde bulundurmak önemlidir. Ayrıca, daha iyi renk doğruluğu sağlamak ve Baskı Öncesi uzmanlarımıza ihtiyacınız olan renkler hakkında daha iyi bir fikir vermek için monitör ayarlarınızı doğru şekilde kalibre etmeye yardımcı olur.

Prova

Tasarım ne olursa olsun ve kiminle baskı yaptığınıza bakılmaksızın, yazdırmadan önce tasarımınızın el ile prova edilmesi en iyisidir. Otomatik prova, görüntülerin önemli bölümlerinin sınırların dışına çıkmasına ve kritik metinlerin kesme işlemi sırasında kırpılmasına neden olabilir. Daha az hata sağlamak için tüm ürünlerimiz için standart olarak manuel prova öneriyoruz.

Çıkartmalar ve etiketler çok yönlü araçlardır. Birçok durumda, marka bilinci oluşturma ve tanıtım çalışmalarınızın en ön saflarında yer alırlar. Baskı için bir tasarım göndermeden önce neler yapılması gerektiğine bakmak için biraz zaman ayırın. Bu, daha tutarlı ve etkili bir marka yaratma yolunda uzun bir yol kat edebilir.

Comments are disabled.