İyi Ürün Kutusunun Anatomisi

Bir ürün kutusunun izlenimini ve etkisini hafife almayın. Bir bakkal veya butik dükkandaki müşteriler muhtemelen belirli bir marka veya ürün türü arıyorlar. Ambalajınızı ekranda gördükten sonra, akıllarında olanlar olabilir veya nihai satın alma konusunda karar verirken göz önünde bulundurulacaklar arasında olacaktır.

Kendi ürün kutularınızı nasıl tasarladığınız sadece estetiğine bağlı değildir. Kutular “perakende satış yapmak için son ve en iyi şanstır. Müşteriniz zamana karşı baskı altındadır ve o andaki duyguya göre karar verecektir. Birinin görünür ürünlerle ilişkilendirdiği şey devreye girer ve rakiplerle karşılaştırılır. Markanızın rengi öne çıkıyor ve pozitif ilişkilendirmeleri teşvik ediyor mu? Yoksa rakibinizi görmeleri ve ayrıntılara bakmadan kapmaları daha mı muhtemel?

Ürün paketinizin öne çıkması için ilgi yaratması veya marka hatırlamayı güçlendirmesi gerekecek. Müşterinin dikkatini çektikten sonra, ürün kutunuzdaki bilgilerle daha fazla ikna edebilirsiniz.

Ürün Kutusunun Parçaları

Logo – Ambalajınızın en önemli kısmıdır. Anında görünürlük, müşterilerin öğenizi uzaktan görmesini veya meraktan bakmasını sağlar. Marka hatırlama birkaç saniye içinde kurulur.

Ürün Adı – Normalde logo altında bulunur. Şirket logonuzun adını içermiyorsa, adınızı yazmanız marka ilişkilendirmesine katkıda bulunur. Ürün adının yazı tipi ve rengi logo ile tutarlı olmalıdır.

Ürün Açıklaması – Ürün losyon mu? Şampuan? Saç Kremi? Çamaşır suyu? Multivitamin? Müşterilere ürününüzün ne olduğunu anlatmak için yalnızca birkaç kelime, tercihen bir ila iki kelime kullanın. Bazı müşterilerin buna marka adı veya logosu üzerinden bakma olasılığı daha yüksektir.

Kapasite – Ürününüzün ambalajdaki tam ağırlığı veya miktarı. Bir başka önemli husus, satın alma işleminin son aşamalarındayken, müşteriler fiyatları mevcut miktara göre karşılaştıracaktır.

Onlara Neden (ve Nasıl) Bir Ürün Olduğunu Anlatın

Öğenizi satın alma veya seçme nedeni – Öğenizin tabloya getirdiklerini vurgulayan bir astar ekleyin. Ürününüzün değer teklifi açısından düşünün. Ürününüzü rekabette daha iyi bir alternatif haline getiren şeyi (elbette onları çağırmadan) veya markanızı güvenilir bir seçim haline getiren belirli bir iddia olarak tanımlayabilirsiniz.

Talimatlar – Ürününüzü nasıl kullanacağınızı gösterin ve / veya söyleyin. Burada güvenlik bilgilerini ekleyebilir ve ürün için en iyi kullanımları önerebilirsiniz.

Ürününüzü Oluşturan Malzemeler

Bugünün tüketicisi ürünlerinin nelerden oluştuğuna daha dikkatlidir. İçeriklerinizin tam bir listesi, öğelerin bileşenlerinin aradıklarına sahip olduğuna ikna etmenize yardımcı olabilir.

Ek özellikler

Harekete geçirici mesaj – Bu satın alma işlemini gerçekleştirmeleri için onları teşvik edin. Vurgulamak için malzemelerin yanına yerleştirin.

Barkod – Markette ve çıkışta barkod tarayan diğer mağazalarda satılan tüm paketlenmiş ürünler için gereklidir. Normalde malzemelerin yanına yerleştirilir.

Kendi Ürün Kutularınızı Tasarlama

Ürün kutunuzun farklı parçalarını nasıl düzenleyeceğiniz ve bir araya getireceğiniz konusunda fikirleriniz mi var? Matbaa Burada grafik tasarımlarıı oluşturulmuş tüm kutu ve hediye paketlerinizi bastırmanızda yardımcı olacak bir firmadır. Dayanıklı bir ambalaj kağıdı veya oluklu mukavvada bir ürün kutusu seçimi yapabilirsiniz. Ambalajınıza ekstra zarif bir görünüm vermek için koruyucu mat ve parlak kaplama mevcuttur. Matbaa Burada’yı arayın ürün kutu projenize farklı görünümler  oluşturun…

barisdayak

all author posts