Üretilecek olan ürünü özellik, fiyat, süre gibi süreçleri netleştirdikten sonra tasarım dosyalarınızı, Pdf, Ai, Psd formatlarında bizlere ulaştırmanız gerekmektedir.

Bu etaptan sonra gönderdiğiniz dosyanız baskıya uygun ise kayıt olduğunuz mail adresine tarafımızdan onay maili gönderilmektedir.

Bu süreçlerin hepsinde hem bizler hem de sizler karşılıklı onay süreçleri yaşamaktayız. Ancak Matbaa Burada olarak onay süreçlerini hızlandırmak ve hizmetimizi en kaliteli şekilde sizlere ulaştırmak adına tüm adımlarımızı sizlere danışarak yapıyoruz. Onay Süreci aşamasında olan ürünleriniz sizlerden onay alındıktan kısa süre sonrasında basım işlemine geçerek üretim sürecine geçer.

Çalışmanızı onaylamadan önce dikkat etmeniz gerekenler hususlar;

ONAY MAİLİ KONTROLÜ

Size gönderdiğimiz onay mailinde jpg olarak çalışmayı atar ve üst kısmına ebat, kağıt özelliği, baskı renk bilgisi, selefon ve diğer özellikler gibi bütün detayları yazmaktayız, burada yapacağınız dikkatli incelemeniz yanlış anlaşılmaları önleyecektir.

1. Adresleri Kontrol Edin

Tüm telefon numaraları, e-postalar ve web siteleri doğru mu? İnsanların sizinle iletişim kurabilmeleri için Twitter işlemciniz gibi tüm yöntemleri eklediniz mi? Göreve gerçekten odaklanabilmeniz için günün başında veya dikkatinizin dağılmayacağı veya kesintiye uğramayacağınız zaman kanıtları kontrol etmek her zaman iyi bir fikirdir.

2. Numune çıktısını Yazdırın

Bazen bir kopyayı ekranda kaçırdığınız şeyleri fark edersiniz. Ayrıca çalışmayı gerçek boyutunda görmeye yardımcı olur. Adobe Acrobat Reader’dan yazdırıyorsanız, yalnızca metnin ve resimlerin gerçek ölçeğini görebileceğiniz gerçek boyutta olduğundan, fit sığacak şekilde yazdırmak yerine gerçek boyutunda yazdır seçeneğini işaretlediğinizden emin olun.

3. Renkler Hakkında Bilgi İsteyin

Ekranda gördüğünüz renklerin % 100 doğru olduğunu varsaymayın, çünkü olmayacaklardır. Matbaa Burada da, basılı ürününüzde görünecek gerçek renkleri anlamanız için mümkün olduğunca yardım edeceğiz. Öğenin üzerine yazdırılacağı malzeme nihai sürümü etkiler.

4. İşinizin Hangi Malzemeye Basılacağını Biliyor Musunuz?

Malzemenin bir örneğini görmediyseniz ve tutmadıysanız, numune istemekten çekinmeyin. Matbaa Burada’nın ürünlerini karar vermenize yardımcı olması için ücretsiz basılı renk örneği paketlerimizden birini isteyin.

5. İşler Ters Gittiğinde Ne Yapmalı?

İşinizi aldınız ancak bir hata var. Onayladığınız dosyayı kontrol edin. E-posta yazışmalarınızı kontrol edin. Onayladığınız dosya yazdırdığınız dosyayla eşleşmiyorsa, bizi en kısa sürede arayın. Süreç boyunca görüştüğünüz kişiyle konuşmayı isteyin.